
Azt akarom, hogy örömmel töltsön el az, aki vagy, ami vagy, amit birtokolsz és amit még elérhetsz! Arra akarlak ösztönözni, hogy mindig a távolba tekints arról a pontról, ahol éppen állsz!
Ez a blog Ajándék Édesapámnak! 365 Új Nap... teljesen új és különleges napok, amiket idézetekkel, üzenetekkel és más meglepetésekkel gazdagítok! Mindegy merre visz az utam, így mindig Veled lehetek! Szeretlek Apa!
Azt akarom, hogy örömmel töltsön el az, aki vagy, ami vagy, amit birtokolsz és amit még elérhetsz! Arra akarlak ösztönözni, hogy mindig a távolba tekints arról a pontról, ahol éppen állsz!
Néha hagyjuk, hogy valami feldühítsen, kihozzon a sodrunkból. Van, hogy könnyen felbosszantjuk magunkat.
Biztos vagyok benne, hogy meg lehet tanulni elkerülni ezeket a negatív érzéseket, gondolatokat, cselekedeteket. Van akinek természetes, van akinek könnyű és van akinek nehéz.
Van aki sokat tanul, mégsem sikerül teljesen megszabadulnia a bosszankodás,mérgelődés hirtelen fellángolásaitól. Akkor sem szabad feladnia! Ha már kitűzte magának a célt, hogy megtanul nyugodt maradni minden helyzetben, ezt újra és újra tudatosítania kell magában. Hiszen a harag, a düh, bosszankodás, mérgelődés Méreg a léleknek és a szellemnek ezáltal a testnek is. Alacsony rezgésű energiák, negatív érzések, amiket ha életben tartunk még több olyan eseményt, érzést, gondolatot hoz be az életünkbe, amit valójában nem szeretnénk. Így amikor megesik velünk, hogy elveszítjük a kontrollt és hagyjuk életre kelni a bosszúságot, haragot, akkor gyorsan hoznunk kell egy döntést, és búcsút venni tőle. Tudatosítsuk magunkban, hogy most ugyan hibáztunk, de ez volt az utolsó, és legközelebb másképp reagálunk. Amikor legközelebb megint hasonló eset történne, már másképp fogunk reagálni.
Egy profi azt mondaná most, hogy legközelebb már nem bosszankodunk. De ha magamból indulok ki, és őszintének kell lennem, akkor azt mondom, hogy legközelebb már rövidebb ideig fog tartani a mérgelődésünk, és azutáni alkalommal meg még rövidebb lesz a hatása, míg egyszer eljutunk addig, hogy könnyedén kezeljük a legnagyobb bosszantó helyzetet is és nem hagyjuk, hogy maga alá gyűrjön a mérgelődés, könnyedén átlépünk a negatív érzéseket keltő eseményen és már rögtön a megoldást keressük az idegeskedés helyett. Na erre mondom azt, hogy pozitív gondolkodás mestere!
Én eddig ezt a célt még nem tudatosítottam magamban, viszont ebben a pillanatban kitűzöm ezt a Célt - Higgadt, nyugodt maradni minden helyzetben és egy mosollyal a megoldást keresni a felmerült problémára. Elvégre mindig van választásom. Csak rajtam múlik meddig hagyom, hogy egy esemény hatással legyen rám. Ezennel a bosszúságot okozó történések hatalmukat vesztették felettem. Én irányítom az életem és a hangulatom is! Amikor mérgelődni lenne okom, kinevetem a haragra gerjesztő eseményt, mintha csak egy pirosorrú tréfálkozó bohóc lenne:):):):):)
Mennyivel egyszerűbb lesz az élet, mikor már a Pozitív Gondolkodás Nagymestere leszek én is:D
Addig pedig köszönöm mindenkinek a türelmét!
"Az emberek túlnyomó többsége nem él a lehetőségeivel. Nem válnak azzá amivé lehetnének, több mint 80%-uk. Ez a kudarcmechanizmus = a kényelmi zónával.
Az emberek előszeretettel bújnak meg a kényelmi zónában. A könnyebb megoldásokat keresik.
Nem teszik meg a siker eléréséhez szükséges erőfeszítéseket. Ez a kudarcmehanizmus automatikusan működik.
A kudarcmechanizmus leküzdésének egyetlen módja az, ha működésbe hozzuk a Sikermechanizmust. És ezt a sikermechanizmust egy cél hozza működésbe. Ahányszor célt tűzünk magunk elé legyőzzük a kudarcmechanizmust. Ha egy célra gondolunk, leküzdjük a kudarcmechanizmust.
Ha tehát kitűzünk egy célt, az pozitív energiát szabadít fel. Ösztönt és vágyat ébreszt. Kitartást ad nekünk és gondolati tisztaságot. Amelett erős elhatározást, hogy haladjunk előre a célunk felé.
A kényelmi zónából csakis úgy tudunk kitörni, ha célokat tűzünk magunk elé. Méghozzá mindig magasabbakat, mint amit addig elértünk."
Brian Tracy
A magunk bírái, őrei, foglyai vagyunk és csak saját magunkat szabadíthatjuk ki - ezt azonban bármikor megtehetjük.
Ha minden idők legnagyobb megváltója állna előttünk és felajánlaná, hogy megszabadít, akkor is foglyok maradnánk, ha mi magunk sem fogadnánk el a szabadságot. Mielőtt Jézus meggyógyította a betegeket, megkérdezte: "Hiszel?" Kérdésének lényege az, hogy megtudja, készen áll-e az ember a gyógyulásra és a megváltásra. A "Hiszel?" azt jelenti, hogy elismered-e: nem a körülmények alakítják a valóságot, hanem saját magad.
Ma tudatosan kiválasztom az életemnek egy olyan területét, ahol még függőnek vagy fogolynak érzem magam és felszabadítom az énem valóságával.
Dr. Rüdiger Dahlke, az ismert német orvos, természetgyógyász, pszichoterapeuta - tőle újszerű módon - költői formában, ám mégis közérthető mondatokba sűrítve osztja meg olvasóival teljes tudását, bölcsességét.
Minden betegség elsőször gondolat vagy érzés, ami nem áll összhangban azzal, akik vagyunk, s ha nem figyelünk rá eléggé, megmérgezi életünket, és betegek leszünk. A fizikai tünetek gyógyítása mellett a gyógyító szavak úgy hatnak, mint a homeopatikus szerek: kis adagolásban is felettébb hatásos eredményt érnek a lélek mélyén.
Ma kaptam ezt a könyvajánlót és igazán kiváncsi lettem, mert egyetértek azzal, hogy a szavaknak
"önmagunk békéjét akkor találjuk meg, ha elfogadjuk és vállaljuk önmagunkat és az életünket is olyannak amilyen"
KURT TAPPERWEIN